Контакт

Актуелно

Македонија11 минута

(Видео) Стоилковски: Кој издал наредба УБК да го следи претседателот Иванов и неговите активности?

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на...

Македонија31 минута

Ѕвездан Георгиевски ќе биде в.д. претседател на ССНМ

До изборот на нов претседател на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), новинарот Ѕвездан Георгиевски ќе биде в.д....

zaev kurc znaminja izvinuvanje vlada makeodnija avstrija zaev kurc znaminja izvinuvanje vlada makeodnija avstrija
Македонија1 час

Премиерите на Западен Балкан утре на појадок кај Курц, но без премеирот Заев

Австрискиот канцелар ги повика утре на работен појадок во Виена премиерите на Западен Балкан. Премиерот Зоран Заев, кој претходно беше...

Економија2 часа

Граѓаните добија увид во Буџетот преку веб-платформа

Буџетот на Република Македонија станува уште подостапен до граѓаните преку веб-платформата изработена од победниците на „ФинХакатонот“. Како што беше истакнато...

Европа3 часа

Меј: Брегзит нема да биде полесен ако ме тргнат како премиер

Британската премиерка Тереза Меј им порача на критичарите дека ако се ослободат од неа како премиер, тоа нема да го...