Контакт

Актуелно

Македонија7 минути

Јовески поддржува ветинг по ослободителната пресуда за Латас

Првиот човек на Јавното обвинителство, Љубомир Јовески, рече дека го поддржува решението за ветинг или друга форма на проверка на...

Македонија38 минути

(Видео) Зоран Милевски донесен во Кривичниот суд на распит

Бизнисменот Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, е приведен и донесен на распит во Кривичниот суд во Скопје. Според шпекулациите...

Свет2 часа

Автомобил се заби во воз во Франција, загинаа возачот и три деца

Возач и три деца, кои се наоѓале во автомобил, настрадале кога возилото се забило во воз на железничкиот премин во...

Регион3 часа

Макрон во Белград ќе биде пречекан со 10 почесни плотуни

Непосредно пред доаѓањето на францускиот претседател Емануел Макрон во Белград, поточно во палата „Србија“, каде што ќе бидат одржани клучните...

Македонија4 часа

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Поканата за лидерска средба дополнително ќе се анализира

За денот и локацијата на лидерската средба органите на партијата дополнително ќе анализираат и ќе биде одлучено во согласност со...