Контакт

Актуелно

Забава41 минута

(Видео) Двеиполгодишниот Роман е најслаткиот готвач кој прави од пица до смуди

Двеиполгодишниот Роман Белвил од американската сојузна држава Индијана, го освои „Јутјуб“ со своите кулинарски авантури, кои редовно на својот канал...

Свет1 час

Еден од напаѓачите на Шри Ланка студирал во Велика Британија

Еден од напаѓачите, кои ги изведоа бомбашките напади на Велигден на Шри Ланка, студирал во Велика Британија, велат официјални претставници,...

Европа2 часа

Го исмејувал Путин на интернет, па добил казна во согласност со новиот закон

Руското судство ја донесе првата пресуда според новиот закон со кој се казнува навреда, односно еклатантно непочитување на власта и...

Црна хроника2 часа

Во дом на ресенец пронајдена италијанска бомба од 1944 година

Во полицијата во Ресен, во попладневните часови на 23 април, било пријавено дека во дом на улицата Јосиф Јосифовски била...

Свет3 часа

Бројот на мртви во масакрот на Шри Ланка се искачи на 359

Бројот на мртви од бомбашките напади на Шри Ланка, кои се случија на католичкиот Велигден, се зголеми. Тамошната полиција за...