Контакт

Актуелно

Регион15 минути

Поранешните министри во владата на Ципрас сметките ќе ги расчистуваат на суд?

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата...

Македонија52 минути

Нимиц: Со нетрпение го очекувам завршувањето на процесот од договорот од Преспа 

Метју Нимиц, специјалниот посредник на Обединетите нации во спорот за името, во својата писмена изјава покрај честитката која ја упати...

Економија1 час

Најбогатите 26 милијардери во светот поседуваат богатство исто колку 3,8 милијарди луѓе

Светските милијардери секојдневно се збогатуваат за дополнителни 2,5 милијарди долари. Бројката на милијардери во светот достигна  2.208, што е двојно...

Македонија2 часа

Скопјани од денеска може да аплицираат за субвенции за печки на пелети

Градот Скопје на граѓаните што имаат купено печки на пелети од 7 ноември 2018 година до 30 ноември 2019 ќе...

Свет2 часа

Трамп за две години изнел 8.158 лажни или погрешни тврдења

Две години по преземањето на функцијата, американскиот претседател, Доналд Трамп, има изнесено 8.158 лажни или погрешни тврдења, покажува Алатката за...