Контакт

Актуелно

Македонија26 минути

Во Град Скопје комеморативна седница за Зоран Давидоски кој загина кај Ласкарци

Во Град Скопје утре ќе се одржи Комеморативна седница поради смртта на Зоран Давидоски, раководител на Секторот за сообраќај, кој...

Свет5 часа

Девет лица загинаа во пожар кој зафати 200 бараки во Бангладеш

Најмалку девет лица загинаа, а неколкумина се повредени во пожар во сиромашна населба на југот на Бангладеш, објави локалната пожарникарска...

Регион7 часа

(Видео) Увид на местото на сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ

Шабан Шаулиќ, или како што многумина го нарекуваат, кралот на српската народна музика, загина во тешка сообраќајна несреќа која утрово...

Свет7 часа

Нетанјаху покрај премиерската држи и министерски позиции – по 4 години денеска се откажа од една од нив

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, денеска се повлече од функцијата министер за надворешни работи, првпат откако ја презема власта пред четири...

Европа11 час

Поради нејзината пензија, Италијанец со месеци го чувал телото на починатата мајка

Маж од северна Италија со месеци во својот дом ја чувал неговата мумифицирана мајка со цeл и натаму да ја...