Контакт

Актуелно

Свет5 минути

Заборавен ручек во експрес лонец запали 600 куќи во Бразил

Пожарот во една населба во градот Манаус, Бразил, уништи најмалку 600 дрвени куќи, велат властите. Официјални лица изјавија дека најмалку...

Свет9 минути

Торнадо погоди предградие на Сиетл, уништени се куќи и откорнати дрвја

Торнадо погоди предградие на Сиетл, во сојузната американска држава Вашингтон, во северозападниот дел на земјата, уништувајќи куќи и откорнувајќи дрвја,...

Свет20 минути

Три години биле хакирани пораки на европски дипломати

Хакери успеале да хакираат дипломатска комуникации меѓу дипломати на Европската унија, објави „Њујорк тајмс“. Како што се наведува, дипломатската комуникација...

Регион31 минута

Трамп му пиша и на Вучиќ

Српскиот претседател, Александар Вучиќ добил писмо од претседателот на САД, слично со она што го објави косовскиот претседател, Хашим Тачи,...

Европа12 часа

Падна првата жртва на Пактот за миграција, белгискиот премиер поднесе оставка

Премиерот на Белгија, Шарл Мишел, објави пред пратениците дека поднесува оставка. Тој поднесе оставка под притисоците на неговата влада по...