Контакт

Актуелно

Регион22 минути

Србија и Косово ќе го именуваат спорното езеро по Доналд Трамп

Србија и Косово во четвртокот се согласија да го именуваат езерото на спорна територија според претседателот Доналд Трамп, пренесува „Газета...

Европа1 час

(Видео) Двајца од повредените во Париз се борат за живот

Двајца од повредените во нападот со нож во близина на поранешното седиште на магазинот „Шарли Ебдо“ во Париз се во...

Македонија3 часа

Полициски синдикат: Нападот врз полицајци е напад и врз државата, мора да се заострат казните

Македонскиот полициски синдикат најостро го осудува вчерашниот настан, кога група дрвокрадци ја нападнале полициската патрола од пет полициски службеници кај...

Македонија3 часа

Шилегов го повика Пендаровски заедно да го уредат целиот покрив на ГТЦ

На затворањето на меѓународниот фестивал на европски филм „Синедејс“, што вчеравечер се одржа на зелениот покрив на Градскиот трговски центар,...

Црна хроника3 часа

Обвинениe против чичкото кој ги малтретираше внуците во парк

На чичкото кој насилно се однесуваше со внуците во градскиот парк во Скопје и беше снимен од граѓанин ќе му...