Контакт

Актуелно

Европа10 часа

Тригодишно дете ја спаси мајка си од насилниот татко

Тригодишно дете во Рим, Италија, излегло од станот, тропнало на вратата на соседите и раскажало како неговиот татко, кој се...

Свет11 час

Борци од Сирија испратени да се борат во Азербејџан: „Не сакав да одам, но немам пари“

Турција ги испрати своите сојузници во Сирија да го поддржат Азербејџан во конфликтот со соседна Ерменија, изјави ерменскиот амбасадор во...

Свет12 часа

„Вашингтон пост“ го поддржа Бајден на претседателските избори

Престижниот американски дневен весник „Вашингтон пост“ соопшти дека го поддржува демократскиот кандидат Џо Бајден на изборите на 3 ноември против...

Македонија13 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Јанкулоска е жртва на политичка пресметка и нарачка на Заев

„Гордана Јанкулоска е жртва на неправдите и политичкиот прогон на мафијата на Заев. Јанкулоска оди во затвор за автомобил кој...

Црна хроника14 часа

Возило на МВР удрило во два мопеда, повредени се две девојки

Вчера во 13:15 часот на паркинг кај ХЕЦ- Матка во Скопје, патничко возило „шкода октавија“, сопственост на МВР, управувано од...