Контакт

Актуелно

Европа12 минути

(Видео) Брисел: Судири на полицијата и демонстрантите против Пактот за миграции

Полицијата употреби солзавец и водени топови за да ги растера демонстрантите кои се собраа денеска околу седиштето на Европската Унија...

Македонија2 часа

Мицкоски: Ќе зборувам за економијата сѐ додека не им падне срам и жал за сите лаги кои ги изнакажаа

Повеќе од 19 месеци се централна влада во Република Македонија и повеќе од една година се локално раководство во најголемиот...

Европа3 часа

Во Германија годинава се родиле 30 илјади бебиња на мигранти

Во Германија, годинава родени се 30.000 мигрантски бебиња, објави агенцијата „Ројтерс“. Во извештајот, агенцијата наведува дека Германија предвидува намалување на...

Македонија6 часа

Автобусот кој се преврте кај Лесковац е на струшка компанија, а синоќа тргнал од Битола

Македонскиот автобус што синоќа се преврте кај Лесковац, тргнал од Битола, пренесуваат српските медиуми, а според последните информации тој бил...

Македонија6 часа

Миленко Неделковски на 17 јануари на обвинителна клупа за ширење ксенофобија

Новинарот и водител, Миленко Неделковски, на 17 јануари 2019 година првпат ќе седне на обвинителна клупа како обвинет за ширење расистички...