Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Пронајдена шок-бомба во вреќа со отпад во Скопје

Шок-бомба во исфрлена вреќа со отпад пронашле екипите на ЈП „Комунална хигиена“ на улицата Македонска преродба во скопската општина Ѓорче Петров....

Свет60 минути

(Видео) Страшна експлозија во Керчката Теснина, 10 мртви

Најмалку 10 члена на екипажот загинаа во пожарот што ги зафати бродовите „Канди“ и „Маестро“ во Керчката Теснина. „Бродовите пловеле...

Македонија2 часа

Неофит: Првин името, па статусот на Македонската црква

Прашањето за автокефалноста на Македонската православна црква ќе се поведе кога ќе се реши прашањето за името на земјата, изјави...

Македонија3 часа

Ерјавец на средба со Џафери: Потешкиот дел доаѓа по членството во НАТО

Потешкиот дел од работата доаѓа по членството во НАТО кога ќе биде потребно да се преземат поголеми реформи и да...

Економија4 часа

Заев: „Мајкрософт“ претставува сериозен партнер на Македонија

Претседателот на Владата, Зоран Заев, министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, и претседателот на Националниот совет за ИКТ...