Контакт

Актуелно

Култура2 часа

Лауретатот на Златна камера 300 за животно дело, Јоргос Арванитис пристигна во Битола

Вториот лаурет на 40. јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера, Јоргос Арванитис, вечерва пристигна во Битола. Јоргос Арванитис,...

Свет4 часа

Индија со закон ги забрани електронските цигари

Индија денеска најави забрана за електронските цигари со образложение дека таквата консумација на производи со тутун претставува здравствен ризик, особено...

Регион6 часа

Милион туристи го посетиле Дубровник за девет месеци

Дубровник денеска го пречека милионитиот посетител за оваа година – Британката Нејла Парсон, која во хрватскиот град престојува со својот...

Спорт6 часа

Малерот Луис Суарез 4 години нема гол нагости во ЛШ

Уругвајскиот фудбалски интернационалец од редовите на Барселона, Луис Суарез (32) и синоќа на „Вестфален“ во Дортмунд не успе да ја...

Црна хроника7 часа

Седум мигранти од Авганистан пронајдени во „ауди“ кај Градско

Седум мигранти од Авганистан биле пронајдени во автомобил „ауди А8“ кај патарината кај Градско. Според информациите на полицијата, ноќеска околу...