Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

(Видео) Невреме попладнево ги зафати Струмица и околината

Попладнево подрачјето на Струмица и околината, како и Берово се зафатени од нестабилна воздушна маса, која е пратена со интензивен...

Свет3 часа

Топлотен бран во Индија, за 24 часа починаа речиси 50 луѓе

Најмалку 49 луѓе починаа во последните 24 часа во индиската сојузна држава Бихар, во северниот дел од земјата, каде веќе...

Домашен3 часа

Дејан Недев освои злато на ЕШ во Романија

Дејан Недев освои златен медал во кати на ЕШ во Питешти, Романија, што е негова 7-ма европска титула во неговата...

Забава5 часа

Трамп: Британската Кралица никогаш не се забавувала како за време на мојата посета

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата неодамнешна посета на Лондон била најинтересниот настан за британската кралица Елизабета Втора во...

Црна хроника6 часа

Деветнаесетгодишно момче со автомобил удри двајца пешаци

Деветнаесет годишен скопјанец синоќа околу 22.55 часот на крстосницата од улиците „Војдан Чернодрински“, „Славеј Планина“ и „Кримска“ во Скопје, со...