Контакт

Актуелно

Свет5 часа

(Видео) Силен земјотрес меѓу Куба и Јамајка, опасност од цунами

Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени ги погоди карипските острови Јамајка и Куба. Американскиот геолошки преглед соопшти дека епицентарот...

Култура6 часа

Владата одобри 209,5 милиони денари за изградба и санација на културните објекти

Владата денеска даде согласност за Програмата за изградба на нови објекти и за реконструкција, санација и адаптација на постојните објекти...

Македонија8 часа

(Видео) Каракамишева: Законот се користи за да се удомат кадрите на СЈО

„Законот е лоша имитација на оној од 2007 година, да беше реформски, ќе имавме сосема нов закон, а не лоша...

Македонија8 часа

(Видео) Фетаи предлага при изборот на обвинители да се вклучи и канцеларијата на ЕУ

Обвинителката Фатиме Фетаи предложи при изворот на обвинители за гонење организиран криминал и корупција да се вклучи и канцеларијата на...

Црна хроника9 часа

15-годишно девојче донесено во болница со прострелна рана во главата

15-годишно девојче вчера било донесено во болница со прострелна рана во главата кога претходно во семејниот дом ја пронашол брат...