Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Асанж се појави пред судот во Лондон за прашањето за екстрадиција во САД

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, денеска се појави пред судот во Лондон во рамките на постапката за негова екстрадиција во...

Свет3 часа

Поради турската офанзива во Сирија, раселени 70.000 деца

Речиси 70.000 деца се раселени од почетокот на турската офанзива во североситочниот дел на Сирија, соопшти меѓународната хуманитарна организација „Сејв...

Регион3 часа

Рама: Нашиот пат продолжува без никаков потрес, дури и да имавме „да“, задачите се исти

Албанскиот премиер, Еди Рама, по средбата што ја одржа со претседателството на неговата Социјалистичка партија (ПС), ја обвини опозицијата дека...

Македонија4 часа

Макрон набргу во Скопје и Тирана

Албанските медиуми пренесуваат дека францускиот претседател, Емануел Макрон, идниот месец ќе ги посети Северна Македонија и Албанија. Макрон на прес-конференцијата...

Црна хроника5 часа

Фудбалски натпревар во Скопје прекинат поради тепачка меѓу играчите

Делегат на фудбалскиот натпревар меѓу скопските екипи ФК „Кул здравје“ и ФК „Илинден“, кој се играл на игралиштето кај „Цементара“,...