Контакт

Актуелно

Свет4 часа

Франција навредена поради изјавата на Ердоган, го повлекува амбасадорот од Турција

Франција ја осуди изјавата на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, кој претходно денеска го доведе во прашање „менталното здравје“ на...

Регион4 часа

Седум тела во распаѓање пронајдени во контејнер кој во Паргавај стигнал од Србија

Во контејнер во Парагвај кој стигнал од Србија биле пронајдени  седум тела во распаѓање, соопштија властите во Парагвај. Контејнерот пред...

Европа9 часа

Во Брисел продолжен полицискиот час, маските ќе бидат задолжителни насекаде

Во Брисел, од понеделник, 26 октомври, маските повторно ќе бидат задолжителни насекаде и во секое време, а полицискиот час ќе...

Свет10 часа

Ердоган до Макрон: Проверете си го менталното здравје

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, го нападна неговиот француски колега, Емануел Макрон денеска, заради неговата политика кон муслиманите, велејќи дека...

Македонија11 час

„Тој имаше комплексна здравствена состојба“, изјави министерот Филипче за смртта на Амди Бајрам

Амди Бајрам имаше комплексна здравствена состојба со многу хронични болести, изјави министерот за здравство, Венко Филипче. Запрашан дали е направен...