Контакт

Актуелно

Европа12 минути

(Видео) Во Лондон протест против владините мерки за заштита од коронавирусот

Граѓани на Лондон излегоа на протест против рестриктивните мерки преземени од британската влада во борбата против коронавирусот, а полицијата приведе...

Регион1 час

И Грција со рекорден број на новозаразени со коронавирус

Грчките власти синоќа соопштија дека во земјата има рекордни 935 нови случаи на заразени со новиот коронавирус за 24 часа....

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче

Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче – нема вакцини за грип, нема...

Македонија2 часа

Променливо облачно време со повремени врнежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Во источните делови на места врнежите ќе...

Свет13 часа

Франција навредена поради изјавата на Ердоган, го повлекува амбасадорот од Турција

Франција ја осуди изјавата на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, кој претходно денеска го доведе во прашање „менталното здравје“ на...