Контакт

Актуелно

Регион10 минути

Нов црн рекорд во Хрватска – новозаразени над 2.000 луѓе, починаа 16 лица

Во последните 24 часа во Хрватска се евидентирани рекордни 2.242 нови случаи на зараза со коронавирус, а бројот на активни...

Македонија17 минути

Казни за 983 лица затекнати без маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за внатрешни...

Свет21 минута

Азербејџан: Подготвени сме за примирје, но Ерменија мора да го спушти оружјето

Азербејџан е подготвен да ги прекине борбените дејства во Нагорно Карабах, но Ерменија мора да биде првата што ќе го...

Македонија2 часа

Сочево време со слаб ветер од променлив правец

Вренето во земјава наутро со услови за појава на магла по одделни котлини, претпладне сончево со мала до умерена облачност,...

Регион14 часа

(Видео) Милановиќ му се обрати на келнерот: А кокаин немате?

За време на денешната прес-конференција на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ, во еден момент му пријде келнер носејќи чаша вода за...