Контакт

Актуелно

Македонија21 минута

(Видео) За седум дена извршени 4.080 инспекции, затворени два угостителски објекта

Од 23 ноември до 29 ноември од страна на седумте инспекциски служби се извршени вкупно 4.080 контроли, по основ на...

Македонија47 минути

Потпишан договор за партнерство, трговија и соработка со Обединетото Кралство

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со амбасадорката на Обединетото Кралство, Рајчел Галовеј, на свечена церемонија ја потпишаа Спогодбата...

Свет1 час

Мистериозниот објект што кружи околу земјата не е астериод, туку ракета стара 54 години

Мистериозниот објект што кружи околу Земјата не е астероид, туку ракета стара 54 години, потврдија денес астрономите на НАСА. Објектот,...

Европа1 час

Италијанските градови под клуч за време на празниците

Патувањето помеѓу италијанските покраини ќе биде забрането од 21 декември до 6 јануари, а луѓето нема да смеат да го...

Свет3 часа

Мајка роди бебе кое е само две години помладо од неа

Девојче по име Моли Гибсон постави рекорд за најстар замрзнат ембрион што резултираше со раѓање. Претходниот рекорд го држела нејзината...