Контакт

Актуелно

Европа21 минута

Холандија за прв пат по Втората светска војна воведува полициски час

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте изјави дека сака да го спречи третиот бран на коронавирусот, поради што ќе се...

Европа1 час

Во Германија почина човек по вторпат заразен со коронавирус

Во Германија е регистриран прв смртен случај по втората зараза со коронавирус, што е трет случај од ваков вид во...

Свет3 часа

Куба се надева дека ќе произведе 100 милиони дози од вакцината против Ковид-19

Куба се надева дека годинава ќе произведе 100 милиони дози од својата вакцина против коронавирусот и ќе ја вакцинира целата...

Свет3 часа

Бајден потпиша – САД се враќаат во Парискиот климатски договор

Претседателот на САД, Џо Бајден, потпиша извршна уредба со која почна процесот на враќање на Соединетите Американски Држави во Парискиот...

Свет3 часа

Словенија ги отвора ски-центрите, училиштата, фризерските салони…

Благодарение на подобрувањето на епидемиолошката состојба во поголемиот дел од Словенија, скијачките центри набргу ќе бидат отворени под одредени услови,...