Контакт

Актуелно

Европа1 час

(Видео) Тепачка во украинскиот парламент откако пратеник изјавил дека опозиционерите треба да бидат застрелани

За време на разгледувањето на измените и дополнувањата на предлог законот за реформа на Националниот совет за телевизиски и радио...

Европа2 часа

Европска агенција за лекови: Имаме 415 случаи на згрутчување на крвта по вакцинација

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска објави дека добила извештаи за 415 можни случаи на згрутчување на крвта со низок...

Свет2 часа

(Видео) Зад сцената од самитот Бајден-Путин – подароци, очила, потсетници

Историскиот самит Бајден-Путин што се одржа вчера во Женева, покрај политичките прашања, беше обележан и со неколку интересни детали, како...

Европа3 часа

Еден тон кокакин пронајден во контејнери со банани во Турција

Турските цариници запленија еден тон кокаин скриен во контејнери со банани. Според турскиот министер за трговија Мехмет Муса, ова е...

Европа3 часа

Во Велика Британија повеќе од 10.000 новозаразени со Ковид-19 во еден ден, причината „делта“ сојот

Научниците проценуваат дека новиот делта вирус, кој сочинува 95% од сите новоаразени со коронавирус во Велика Британија, е помеѓу 40...