Контакт

Актуелно

Македонија32 минути

Шаќири: Граѓаните со можност да ги заменат редиците на шалтерите со услуги од дома или од работа

Министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири учествуваше на вториот состанок во рамките на процесот на подготовка на Програмата...

Црна хроника49 минути

Скопјанец измамил роднина од Канада, и понудил лекување за синот и ја оштетил за 50.000 евра

Вчера во 16.00 часот во Полициската станица Аеродром, 48-годишна жена од Канада, со престој во Скопје, пријавила дека во периодот...

Свет2 часа

(Видео) Вo Мелбурн насилни протести против ковид-мерките, уапсени над 230 лица

Австралиската полиција уапси 235 лица во Мелбурн и 32 во Сиднеј, на недозволените собири против карантинот и мерките воведени поради...

Свет2 часа

Втор ден од парламентарните избори во Русија, опозицијата обвинува за местенки

Денеска низ Русија во тек е вториот ден од парламентарните избори, а избирачките места се отвораат во 11 различни временски...

Македонија6 часа

Акција низ скопските пазари – запленети 860 килограми режан тутун

Царинската управа, Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Пазарната инспекција, спровеле заедничка акција против нелегална продажба на режан тутун...