Контакт

Актуелно

Регион31 минута

Во Србија над 6.000 новозаболени, 60 луѓе починаа

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 6.748 нови случаи на коронавирус, починаа 60 луѓе. Епидемиологот и член на...

Македонија1 час

(Видео) Николовски: Повикуваме на обединување против власта

ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа седница на која се дискутираше актуелната ситуација во Македонија поврзана со изборите и одржување на...

Македонија3 часа

(Видео) Шилегов: Отворената културна сцена во Градскиот парк ќе биде новата гордост на Скопје

Денес во Градскиот парк, Град Скопје ја постави првата од трите летни сцени наменети за одржување на културни настани на...

Македонија3 часа

(Видео) Јакимовски: Реализирано едно од моите предизборни ветувања уште пред да станам градоначалник на Карпош

Кандидатот на ГРОМ за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски денеска објави дека веќе е реализирано едно од неговите предизборни...

Македонија4 часа

Арсовска: Гасификација, чистење на дивите депонии и бесплатен и еколошки јавен превоз се дел од системските решенија за чисто Скопје

Скопје не е чист еколошки град и загадувањето во Скопје сè уште е тема меѓу скопјани. Година кога времето е...