Контакт

Актуелно

Економија30 минути

Србија ги замрзна цените на основните прехранбени производи

Србија ги замрзна цените на основните прехранбени производи. Станува збор за шеќер, брашно од типот Т-400, сончогледово масло за јадење,...

Македонија1 час

Продолжен мандатот на специјалниот претставник за Бугарија, Владо Бучковски

Продолжен е мандатот на Владо Бучковски како специјален претставник н Владата за Бугарија. На предлог на Комисијата за именување, на...

Свет2 часа

СЗО: Карантин и тестирање подобро отколку забрана за патување

Државите треба да применуваат пристап заснован на докази и ризик при преземање какви било мерки за забрана за патување поврзани...

Македонија2 часа

Пријавата за напад во МНТ била лажна, велат од МВР

Пријавата за напад во билетарата на Македонскиот народен театар била лажна, вели Министерството за внатрешни работи по направените проверки. Тие...

Европа7 часа

Омикрон во Холандија регистриран и пред да пристигнат заразените патници од Јужна Африка

Омикрон-варијантата на коронавирусот е откриена во Холандија пред пристигнувањето на летовите од Јужна Африка минатата недела, соопштија холандските здравствени власти....