Контакт

Актуелно

Свет21 минута

(Видео) Суперјахта се запали во Англија и потона

Суперјахтата се запалила и потонала на северозападот на Англија додека била закотвена. Полицијата добила дојава за пожар на брод долг...

Свет1 час

Исчезна авион со 22 патници во Непал

Авион на приватна авиокомпанија со 22 патници исчезна денеска во Непал, соопштија властите. Авионот, кој бил на 15-минутен редовен лет...

Македонија2 часа

СДСМ: Мицкоски да одговори каде завршиле украдените пари од „Криминални парцели“

„Последните информации кои излегоа во јавноста покажуваат дека обвинетите и осомничени во аферата „Криминални парцели“ со која се проневерени 1,6...

Свет2 часа

Проруската влада во Херсон: Референдум за приклучување кон Русија само кога ќе престанат борбите

Заменик-шефот на руската администрација во окупираната област Херсон изјави дека референдумот за официјално присоединување кон Русија нема да се одржи...

Македонија3 часа

Времето денес посвежо со пороен дожд и грмежи, од утре намалување на нестабилноста

Времето денеска ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе...