Контакт

Актуелно

Македонија32 минути

Центарот за граѓански комуникации: Високи ризици од корупција и судир на интереси во набавките за Ковид-19

Центарот за граѓански комуникации го објави Извештајот за јавните набавки за заштита од Ковид-19, изработен врз основа на длабински мониторинг...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДСМ и ДУИ донесе хаос во образованието, нема учебници, нема сведителства

Министерството за образование и наука наместо Концепција создава хаос. Концепција подразбира план и стратегија, а во случајов гледаме неспособност и...

Свет2 часа

Кинескиот остров Хаинан, погоден од Ковид, сега го очекува тропска бура

Централната метеоролошка опсерваторија издаде жолто предупредување за тајфун и очекува седмата бура во годината да стигне до островот Хаинан и...

Свет2 часа

Стивен Сигал снима документарен филм за војната во Донбас

Американскиот актер Стивен Сигал снима документарен филм за ситуацијата во Донбас, изјави лидерот на самопрогласената Доњецка Народна Република Денис Пушилин...

Македонија3 часа

Сончево и топло време, попладне и вечер дожд и грмежи

Времето утре претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност...