Контакт

Актуелно

Македонија7 минути

Македонците се најнесреќни на Балканот, според светскиот извештај за среќа

Граѓаните на Северна Македонија се најнесреќни во регионот, покажува најновиот Светски извештај за среќа за 2023 година. Спoред медиумите во...

Македонија3 часа

Третманот на Јанкуловска и затвореничките во “Идризово” е дискриминирачки, утврди Комисијата за антидискриминација и бара решение за шест месеци

Комисијата за заштита од дискриминација констатирала дека Гордана Јанкулоска како осуденичка е дискриминирана во затворот „Идризово“ во Скопје каде издржува...

Регион4 часа

(Видео) Баба скокнала од мост држејќи го внучето во раце, случајни минувачи го извадиле детето

Полицијата околу 11.20 часот под мост во центарот на Подгорица пронашла тело на жена (62) која била забележана со бебе...

Македонија6 часа

Стефанова очекува тројцата бизнисмени од „Империја“ да бидат осудени: Да им се одзеде имотната корист

Обвинителката Лиле Стефанова е децидна дека ќе докаже оти тројцата бизнисмени, кои не се спогодија за „Империја“, се виновни за...

Македонија7 часа

Ковачевски за најавениот спектакл на Груби: Им посакувам успех!

Премиерот Димитар Ковачевски денеска преку прес-конференција ѝ посака успех на ДУИ на вечерашната трибина на партијата во Чаир запрашан за...