Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Могерини : ЕУ ќе претрпи штета ако не започне преговори со Северна Македонија и со Албанија

Довербата во процесот за проширување на ЕУ ќе претрпи голема штета ако веднаш не почнат преговорите за пристапување на Северна...

Спорт3 часа

Марадона за аргентинската „срамота“: Овие би загубиле и од Тонга!

Лошиот пораз на Аргентина од 2:0 од Колумбија во првиот меч на Копа Америка го налути легендарниот Диего Марадона, кој...

Свет4 часа

Поранешниот претседател на Египет почина во судница

Поранешниот претседател на Египет, Мохамед Морси почина ненадејно откако му се слошило во судницата, за време на судењето кое се...

Црна хроника7 часа

Бегалец од затвор извршил 12 кражби во Охрид

СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство Охрид, поднесе кривична пријава против С.А.(29) од Охрид поради извршени 12 тешки кражби. Како...

Македонија9 часа

Димитров и Коѕијас разменија твитови по повод една година од преспанскиот договор

Поранешниот грчки министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, на својот твитер-профил објави заедничка фотографија со министерот за надворешни работи на...