Контакт

Забава

Среќните добитници на наградната игра на Рамстор импресионирани од финалето на СП во Бразил

Објавено пред

Двајцата среќни добитници на главната награда од наградната игра „Каква шанса, Рамстор и Патос те носат на финале во Бразил“, во организација на Рамстор, во живо го следеа најголемиот фудбалски спектакл за оваа година, финалето на светското првенство во Бразил.

 

Јовче и Елизабета Пластиновски по враќањето во Скопје изјавија дека ова е патување кое ќе го паметат целиот живот. 

Атмосферата на трибините на стадионот “ Маракана “ добитниците велат дека е тешко да се опише со зборови. Чувството да се биде на трибините кога се игра финале на светско првенство во фудбал е неверојатно и ниту едно доживување не може да се спореди со атмосферата која ја прави 100 илјадната публика. /крај/мф

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Џони Деп ја нападнал сопругата во авион, тврди адвокатот на „Сан“

Објавено пред

Холивудската ѕвезда Џони Деп ја удрил поранешната сопруга Амбер Херд на приватен лет во пијана состојба затоа што верувал дека има афера со актерот Џејмс Франко, според тврдењето на тимот адвокати на британски „Сан“.

Деп, во судскиот процес за клевета против британскиот таблоид „Сан“ кој тој го покрена поради статија во која весникот го опишува како женотепач, негираше дека ја нападнал Херд, обвинувајќи ја неа дека таа е агресорот, и дека тој само се обидувал да ја смири.

Во текот на првите два дена од она што се очекува да биде тринеделен процес во лондонскиот Висок суд, тимот што го застапува таблоидот тврдеше дека Деп пиел и се дрогирал. Адвокатите исто така говореа и за неговиот однос со Херд со коа се ожени во 2015 година. Таа поднесе барање за развод 15 месеци подоцна.

Во средата, главниот протагонист во „Пиратите од Карибите“ беше обвинет за напад врз сопругата при лет од Бостон за Лос Анџелес, по наводна караница за Џејмс Франко, кој глумеше со неа во филмот „Дневниците на Адерал“.

За време на летот, „Деп ја навредувал Херд со погрдни зборови, рекол дека сака секс помеѓу снимање на кадри и ја нарекол курва“, рече Саша Вас, адвокат на „Сан“.

„Во слеп бес, тој ја удрил по грбот додека се обидувала да се оддалечи од него и ѝ удри шлаканица по лицето, рече Вас.

Деп ги негираше обвинувањата.

„Јас не сум насилна личност, особено со жени“, изјави тој во судницата во средата.

Прикажи повеќе...

Забава

Во судница прикажана фотографија од крвавиот Џони на носилки, актерот откри што му направила Амбер

Објавено пред

Амбер Херд и Џони Деп пристигнаа на суд втор ден по ред.

Кога влегол во судницата, Деп веднаш ги дезинфицирал рацете со гел.

Случајот го води судијата Андреј Џорџ Линдзи Никол, издавачите на таблоидот „Сан“ ги застапува Адам Волански КК, а адвокат на Деп е Дејвид Шиборн.

Судскиот процес треба да трае 3 недели.

Џони Деп истакна дека знаел оти неговиот брак со Амбер Херд е завршен кога нашол фекалии во креветот. Тој исто така рече дека речиси ќе останел без прст кога Амбер го гаѓала со две шишиња вотка.

На прашањето дали зел кокаин во март 2015 година, актерот рече дека не се сеќава.

Саша Вас, адвокат на таблоидот „Сан“, му забележува на Деп што ги предвидува прашањата велејќи му дека ќе постави прашања.

Саша рече дека Деп ја удрил Амбер повеќе од еднаш кога му се смеела. Таа, пак, тврди дека ја удрил трипати, а Деп одговорил дека не е точно.

Таа исто така изјави дека Деп тогаш се онесвестил, се извинувал, плачел и и рекол дека никогаш повеќе нема да се случи тоа. Деп рече дека никогаш не ја удрил, така што наведеното никогаш не се случило.

На прашањето дали пуши, Деп рекол: „Да, имам ужасна зависност од никотин“, но додаде дека никогаш не бил зависник од кокаин.

Во судницата е покажана фотографија на Деп од болница, на која тој е крвав, по наводниот напад на Амбер врз него со две шишиња. Херд истакна дека тоа не е точно и дека таа е жртва на семејно насилство.

Прикажи повеќе...

Забава

Мадона на 62 години позира топлес

Објавено пред

Контроверзната поп-пејачка Мадона набргу ќе наполни 62 години, но тоа не ја спречува да објавува фотографии на социјалните мрежи на кои е гола.

Овој пат таа позира пред огледало, и тоа топлес. Брадавиците ги покри со рацете и се потпре на патерицата што ја има со месеци.

„Секој има патерица“, напиша таа во описот на фотографијата, на која носи само во килоти и шапка, а нејзиното селфи им се допадна на повеќе од половина милион луѓе.

И додека повеќето обожаватели ја фалеа поп-кралицата, имаше и такви што сметаа дека таа претерала.

Иако обожавателите се навикнати на ваквите изданија на пејачката, многумина сметаат дека станала вулгарна со оглед на нејзината возраст.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија15 минути

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ може да влезат во земјава само со негативен тест

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ од денеска може да влезат во земјава само со негативен тест за...

Регион49 минути

Повредени 19 полицајци и 17 демонстранти на протестот во Белград

За време на синоќешните протести и немири пред Собранието на Србија во Белград  повредени се 19 полицајци и 17 демонстранти....

Македонија1 час

(Аудио) Објавен разговорот меѓу Заев и лажната Грета Тунберг

Руските пранкери Владимир Кузнетсков и Алексеј Столиров го објавија разговорот со поранешниот премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара со...

Регион10 часа

Вулин: Ова е обид за државен удар, се радуваат сите непријатели на Србија

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин вечерва во изјава за ТВ „Пинк“ рече дека она што се случува втора вечер...

Регион12 часа

(Видео) Српската полиција со жестока реакција ги растера демонстрантите од пред Собранието

Група луѓе предводени од Сојузот за Србија се собра попладнево пред српското собраните. Полицијата направи кордони пред влезот во зградата....

Регион13 часа

(Видео) Белград под опсада: Полицијата фрли солзавец, демонстрантите гаѓаат со факли

На протестите во Белград избија и првите инциденти пред Собранието. Се слушнаа неколку детонации, а полицијата фрла солзавец. Демонстрантите извикуваат...

Свет15 часа

Бројот на заболени од коронавирус низ целиот свет надмина 12 милиони

Низ целиот свет oд новиот коронавирус досега се заразиле над 12 милиони луѓе, односно 12.002.132, според најновите податоци објавени на...

Регион17 часа

Вучиќ: Имаме сознанија за вмешаност на странски служби во вчерашниот протест

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги осуди синоќешните протести организирани пред националното собрание, оценувајќи ги како акт на политичко насилство....

Македонија18 часа

За гласање на изборите се пријавиле 137 заболени од коронавирус

Вкупно 137 лица позитивни на коронавирус се пријавиле за гласање на предвремените парламентарни избори, а Државната изборна комисија добила пријави...

Македонија18 часа

163 новозаболени од Ковид-19 во земјата, починаа осум лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на...

Македонија20 часа

Владата итно ќе одлучува за ПЦР-тестот за патници од регионот

Премиерот Оливер Спасовски информира дека Комисијата за заразни болести ѝ препорачала на Владата од утре при влез во нашата земја...

Регион21 час

Белград по синоќешниот хаос – запалени автомобили, смет, скршени стакла

Заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, објави на „Фејсбук“ фотографии од хаосот што остана на улиците на Белград по синоќешните немири....

Регион21 час

(Видео) Демонстрант во Белград: Тато, ова е за тебе затоа што почина бидејќи немаше респиратор

Новинарка на телевизијата „Н1“ пред српскиот парламент ја сними шокантната исповед на Петар Ѓуриќ, син на познатиот уметник Љубиша Ѓуриќ,...

Регион22 часа

(Видео) Полицијата со палка тепа момчиња што мирно седат на клупа во Белград

Полицијата во Белград, по неколкучасовни масовни протести, почна да ги тепа луѓето, дури и оние што седат мирно. Како што...

Македонија23 часа

ИЈЗ: Намалување на бројот на новозаболени и починати, зголемување на бројот на оздравени

Неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули 2020 година бележи намалување на...

Свет23 часа

Мистериозен синдром поврзан со коронавирусот предизвикува оштетување на мозокот кај децата

Коронавирусот може да предизвика големи невролошки проблеми кај некои деца, откриле научниците. Иако на младите им е полесно да се...

Свет24 часа

(Видео) Автобус полн со матуранти во Кина падна од мост во езеро, најмалку 21 загинат и 15 повредени

Најмалку 21 човек загина, а 15 се повредени кога автобус излета од патот и падна во езеро во Кина. Автобусот...

Свет1 ден

Во САД над 3 милиони заразени со Ковид-19

Бројот на заразени со коронавирус во САД надмина три милиони, сè повеќе сојузни држави бележат рекорден број нови случаи, а...

Македонија1 ден

Задолжителен тест за граѓаните на Србија, Косово, БиХ и на Црна Гора при влез во земјата, препорача Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок, на кој донесе одлука да достави предлог до Владата од утре при влез...

Регион1 ден

(Видео) Солзавец и оклопни возила на протестите во Белград по најавата за нов полициски час

Полицијата во Белград утрово успеа да ги растера демонстрантите што од синоќа протестираа по најавата на претседателот на Србија, Александар...

Досие