Контакт

Актуелно

Македонија24 минути

30 земји се здружија во борбата против криминалот на Западен Балкан

ЕМПАКТ програмата (Европска мултидисциплнарна платформа за борба против закани од криминал), која вклучува нелегална трговија со огнено оружје, нелегална миграција,...

Македонија34 минути

ЗНМ ја осуди објавата на Златев за обвинителката Фетаи на „Фејсбук“

Новинарите имаат многу поголема одговорност пред јавноста секогаш кога се обраќаат, било тоа да е преку медиумите или социјалните мрежи....

Економија43 минути

Бензините и дизелот поскапуваат

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат половина, односно еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена...

Регион2 часа

Могерини: Косово ги исполнува сите услови за добивање визна либерализација

Канцеларијата на Европската Унија (ЕУ) во Косово објави дека Косово ги исполнило сите услови за визна либерализација и иако земјите...

Македонија2 часа

Од четврток заладување

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, а од четврток нè очекува заладување. Поради...