Контакт

Актуелно

Македонија3 минути

МНР: Декларацијата усвоена во бугарското собрание не соодветствува на договорената политика

Министерството за надворешни работи соопшти дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни анти-бугарски активности во Македонија“, усвоена денеска, на...

Македонија42 минути

(Видео) Адвокатот на Лидија Димова: Не ги злоупотребила фондовите

Ексдиректорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, не ги злоупотребила фондовите. Ова го тврди нејзиниот...

Македонија2 часа

Три возила се судрија на Стража: превртено комбе, возачот повреден

Три возила се судриле, а комбе со скопски регистарски таблички е превртено пред превојот Стража. Од МВР за „Макфакс“ велат...

Македонија5 часа

(Вознемирувачка снимка) „Анима мунди“: Ние сме опкружени со дивјаци, а животните во Македонија се изложени на терор

„Анима мунди“ објави вознемирувачко видео на кое се гледаат две лица како измачуваат куче. Го држат врзано и го удираат...

Економија5 часа

Греењето во Скопје ќе биде исто за сите потрошувачи, од 6 до 22 часот и внатрешна температура меѓу 20 и 21 степен

АД ЕСМ ја известува јавноста дека спроведе промени во системот на греење на град Скопје во правец на стандардизирање и...