Контакт

Актуелно

Македонија15 часа

Николоски: Дали е случајно или не што РЕК „Битола“ во време на Васко Ковачевски на иста фирма дава два тендера со исти суми, и двата со исти анекси од 20 отсто

„Ја продолжуваме серијата прес конференции поврзани со криминалите во Електрани на Македонија и во РЕК Битола. Би сакале да потсетиме...

Европа16 часа

Кремљ: Ако Франција испрати војници во Украина, директен конфликт со НАТО е неизбежен

Кремљ реагира на изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон дека испраќањето западни трупи на теренот во Украина не е исклучено...

Свет16 часа

(Видео) Израелската полиција се судри со ултраортодоксните Евреи, избувнаа немири

Ултраортодоксните Евреи протестираа пред Врховниот суд на Израел бидејќи сакаат да им биде продолжено ослободувањето од задолжителниот воен рок. Израелската...

Македонија17 часа

(Видео) Каевски: Убиство, запалено кафуле, тепан полицаец, некадарност на ДПМНЕ или вмешување во бизнисот со дрога?

„Во еден ден во Скопје се случи убиство а потоа беше запален и кафе бар. Според првичните информации од медиумите...

Свет17 часа

Прогноза на СЗО: Повеќе од половина од светот е изложен на ризик од мали сипаници

Светската здравствена организација (СЗО) издаде предупредување дека до крајот на 2024 година повеќе од половина од светот ќе биде под...