Контакт

Актуелно

Македонија4 часа

(Вознемирувачка снимка) „Анима мунди“: Ние сме опкружени со дивјаци, а животните во Македонија се изложени на терор

„Анима мунди“ објави вознемирувачко видео на кое се гледаат две лица како измачуваат куче. Го држат врзано и го удираат...

Економија4 часа

Греењето во Скопје ќе биде исто за сите потрошувачи, од 6 до 22 часот и внатрешна температура меѓу 20 и 21 степен

АД ЕСМ ја известува јавноста дека спроведе промени во системот на греење на град Скопје во правец на стандардизирање и...

Европа4 часа

Лавров: Русија сака да стави крај на војната, но…

Русија сака да го прекине конфликтот во Украина, но ќе одговори на испраќањето западно оружје во Киев, изјави денеска рускиот...

Економија4 часа

Битиќи: Во 2022 поддржавме 433 компании од преработувачката индустрија и имаме 560 милиони евра странски инвестиции

Преструктуирањето на нашата економија е предизвик на кој се нафати и на кој успешно работи оваа Влада и со гордост...

Свет5 часа

Австралија ја менува банкнотата од пет долари

Австралија ќе ги замени своите банкноти од пет австралиски долари со портретот на кралицата Елизабета Втора со нов дизајн, кој...