Контакт

Актуелно

Свет10 минути

Грета Тунберг ќе го заштити своето име од комерцијална злоупотреба

Активистката за заштита на животната средина, Грета Тунберг, изјави дека поднела пријава да го заштити своето име и името на...

Македонија1 час

(Видео) Кинези вербално нападнати во Скопје: „Коронавирус, мрш во Кина“

На социјалните мрежи кружи видео на кое се слуша како извесно лице вербално напаѓа и навредува кинески државјани во центарот...

Европа2 часа

Европскиот парламент го одобри договорот за брегзит

Европскиот парламент вечерва даде конечно одобрение на британскиот договор за излегување од Европската Унија обезбедувајќи на тој начин брегзитот да...

Свет2 часа

„Луфтханза“, „Бритиш ервејс“, „Аустријан ерлајнс“ и „Свис“ ги запреа летовите за Кина

„Луфтханза“, „Бритиш ервејс“, „Аустријан ерлајнс“ и „Свис“ ги запреа летовите за Кина до 9 февруари поради коронавирусот. Од Австрија последниот...

Спорт6 часа

Стив Кер: Само несреќата на Дражен може да се спореди со оваа трагедија

Екс-кошаркарот Стив Кер како играч освои пет НБА прстени, од тие три со Мајкл Џордан, со Пипен, Кукоч, со Булси....