Контакт

Актуелно

Економија6 минути

Потпишан Договор за заем од 26,4 милиони евра од ЕБОР за зајакнување на електропреносната мрежа

Во Владата денеска е потпишан договор за заем од 26,4 милиони евра помеѓу Европската банка за обнова и развој (ЕБОР)...

Македонија33 минути

Јанушев: Хајката на СДС е неоснована, ги фаќа страв затоа што секојдневно како Генерален секретаријат откриваме нови злоупотреби и ќе треба да одговараат

„Со денови ги гледам оние трагикомични обиди на СДС и нивните докажани полтрони и сателити во политиката како отворено лажат...

Регион1 час

Maж во Хрватска им се заканувал на луѓе на улица со нож, па му се слошило и починал

Психички растроен маж, вооружен со нож, им се заканувал на луѓе во  Гарешница, Хрватска. Според соопштението, полицијата утрово во 07:10...

Свет1 час

„Те следам, малечка“: првата порака на Бајден до Камала Харис по повлекувањето од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на Камала Харис преку конференциски повик за време на нејзиниот состанок со персоналот...

Свет5 часа

Ајкулите во близина на брегот на Бразил позитивни на кокаин

Тестирањето на ајкулите во близина на брегот на Бразил покажа дека тие се позитивни на кокаин, а научниците стравуваат дека...