Контакт

Актуелно

Македонија27 минути

Коле Штерјев другпат ќе дал изјава за претставките до Советот на јавните обвинители

Коле Штерјев, претседателот на Советот на јавните обвинители, по денешната седница на која, меѓу другото, се расправаше за претставката на...

Македонија2 часа

МТСП: Со социјалната реформа не се кратат, туку се унапредуваат правата на лицата со попреченост

Министерството за труд и социјална политика ја демантира изјава од „Хендикеп плус“ дека со предложениот закон за социјална заштита се...

Регион3 часа

(Видео) Вучиќ заплака за време на говорот во Ниш

„Србија нема да даде да ја скршат, Србија не може да ја победат“, порача претседателот на Србија синoќа во Ниш...

Соопштенија4 часа

Форумот за демократска Македонија бара да им се стави крај на партиските и роднинските вработувања

Форумот за демократска Македонија (#ФДМ) смета дека загрижува растечката тенденција на незаконски дејства на владејачката коалиција во Македонија. Главни белези...

Свет4 часа

Кремљ: Не сме запознаени со извештајот од истрагата во САД

„Сè уште не сме ги виделе главните наоди во извештајот од истрагата што ја спроведе специјалниот обвинител Роберт Милер за...