Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Економија1 час

(Видео) Каевски: Мицкоски нека размисли уште еднаш, струјата од хидроцентралите да им се даде на граѓаните

Христијан Мицкоски денеска се обиде да се сокрие од јавноста преку објава на социјалните мрежи каде се правдаше за неговите...

Македонија3 часа

(Видео) Лефков: Ковачевски е жив фатен во центарот на аферата „Броило“ и соларен картел тежок 26 милиони евра

„Аферата Броило на Ковачевски зазема димензии од десетици милиони евра кога дезертерот Ковачевски доаѓа на позицијата премиер. Денес објавуваме нови...

Свет4 часа

Путин повика да се посвети посебно внимание на безбедноста на децата од новите региони

Рускиот претседател Владимир Путин ги поздрави учесниците на 19. Серуски конгрес на комесари за правата на децата во конститутивните ентитети...

Свет4 часа

Горниот дом на рускиот парламент ги ратификува договорите за влез на четирите украински територии

Советот на Федерацијата, горниот дом на рускиот парламент, денеска ги ратификува договорите за прием на четири украински територии во Русија....

Европа5 часа

САД, Јапонија и Јужна Кореја со осуда за лансираната балистичка ракета: Тоа е неприфатливо

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен заедно со министрите за надворешни работи на Јапонија и Јужна Кореја остро го осуди севернокорејското...