Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Регион13 часа

Бугарскиот парламент ја избра новата влада на чело со Денков

Бугарскиот парламент денеска изгласа нова влада на чело со Николај Денков. За владата на премиерот Денков во 240-члениот парламент гласаа...

Свет14 часа

Шојгу: Експлозијата кај браната е терористички напад во режија на Украинците

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека 71 руски војник е убиен во последните украински напади. Тој исто така...

Црна хроника14 часа

Скопјанец во кино нападнал девојче оти со нозете му го удиралo седиштето

Скопјанец на 45-годишна возраст физички нападнал малолетно девојче во кино сала во Карпош. Според пријавеното, од МВР како причина се...

Свет15 часа

Украина: Експлозија на браната предизвика излевање 150 тони моторно масло во Днепар

Експлозијата на браната „Каховка“ во јужна Украина предизвикала излевање  најмалку 150 тони моторно масло во реката Днепар, соопштија украинските власти....

Свет17 часа

Прва реакција на Кремљ за уништувањето на браната: „Намерна саботажа од украинска страна“

Во првата реакција на уништувањето на браната „Нова Каховка“ на реката Днепар, Кремљ ја обвини Украина за саботажа. Кремљ тврди...