Контакт

Актуелно

Скопје40 минути

Падна првиот снег во Скопје

Главниот град утрово осамна со тенка снежна покривка. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен дo засилен северозападен...

Европа16 часа

Прогласена автoкефална Украинска православна црква

Денеска во Киев е основана автокефална Украинска православна црква, одвоена од московската патријаршија, објавија светските агенции. На состанокот на претставниците...

Европа17 часа

Путин: Рап музиката се базира на секс, дрога и бунт и мора да се стави под контрола

Загрижен поради големата популарност на рап музиката меѓу младите, претседателот на Русија, Владимир Путин, побара од претставници на Министерството за...

Македонија19 часа

Возете внимателно, одрони на патот Делчево – Калиманци

На патниот правец Делчево – брана Калиманци има одрони и на учесниците во собраќајот им се препорачува внимателно возење, на...

Регион21 час

Ципрас: Патриотизам е да ја сакаш татковината, а не да ги мразиш другите

Грчкиот премиер Алексис Ципрас од партискиот политички настан организиран од СИРИЗА во Солун порача дека Левицата не ја продава Македонија....