Контакт

Актуелно

Македонија7 часа

СДСМ: На Мицкоски не му беа доволни 11 години прислушување, па бара нови снимки

Не му беа доволни 11 години прислушување на Мицкоски, па бара нови снимки да преслушувале „експертите“ од ВМРО-ДПМНЕ, реагира СДСМ...

Свет8 часа

Кина бара САД да се откажат од барањето за екстрадиција на директорката на „Хуавеј“

Кинеското министерство за надворешни работи го повика американскиот амбасадор за да му вложи протестна нота поради апсењето на директорката за...

Европа9 часа

Ле Дриан: Трамп да не се меша во внатрешната политика на Франција

Шефот на француската дипломатија Жан-Ив ле Дриан го повика претседателот на САД, Доналд Трамп, да не се меша во француските...

Македонија11 час

МЗ: Министерот Филипче обезбеди лекови за починатот пациент, но тој не дојде да ја прими терапијата и почина

Министерството за здравство соопшти дека преку Здружението „Момент плус“, било информирано за состојбата на пациентот, кој почина пред неколку дена...

Европа13 часа

Британски медиуми: Меј ќе го одложи гласањето за да издејствува подобар договор во Брисел

Некои британски медиуми тврдат дека премиерката Тереза Меј планира да го одложи гласањето за брегзит, за да во последен момент...