Контакт

Актуелно

Европа9 часа

Најмалку 30 лица се повредени во нападот во Германија, меѓу нив има и деца

30-ина лица се повредени кога автомобил влета во карневалска парада во западниот германски град Волкмарсен, соопшти полицијата. Регионалната телевизиска станица...

Регион9 часа

Во Загреб се испитуваат шест примероци на коронавирус

Вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19) се тестираат на Клиниката за инфективни болести во Загреб, јавуваат тамошните медиуми. По еден...

Спорт10 часа

Ѓоковиќ го продолжи победничкиот старт на 2020: Мора да работиш умно

Светскиот број 1, Новак Ѓоковиќ го продолжи својот победнички старт на 2020, победувајќи во 14-тиот меч оваа година, откако со...

Македонија11 час

(Видео) Спасовски – Палмер: Реформите најавуваат позитивна и скорешна одлука на ЕУ за почеток на преговорите

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, на маргините на самитот за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој во Лондон,...

Свет14 часа

СЗО против шпекулациите: Лукот не помага против коронавирусoт

Светската здравствена организација (СЗО) тргна во борба против шпекулациите, полувистините и дезинформациите поврзани со коронавирусот. Под мотото „Myth busters“ на...