Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) Бугарска новинарка му подари црвено јаболко на Ковачевски

Новинарка од Бугарија на крајот од прес-конференцијата на македонскиот и бугарскиот премиер му врачи подарок на Димитар Ковачевски. Таа излезе...

Македонија2 часа

Петков: Во договорот за добрососедство јазикот е јасно дефиниран

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков, не одговори конкретно на прашањето во која држава се наоѓа и кој јазик се зборува...

Македонија2 часа

(Видео) Јанчева: Арсовска продолжува проекти на претходниот градоначалник, нема ниту еден свој

Во првите два и пол месеца од мандатот Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на град...

Македонија2 часа

(Видео) Стоилковски: Ковачевски и Маричиќ го газат начелото за меѓусебно почитување и реципроцитет

Во согласност со владиниот став искажан од Бојан Маричиќ очекуваме, денеска, во Владата да биде искажан совет до бугарскиот премиер...

Свет3 часа

Десет години по масакрот во Норвешка, Брејвик бара ослободување

Десет години по извршувањето на најсмртоносниот напад во Норвешка, десничарскиот екстремист Андерс Беринг Брејвик ќе побара од судот условно ослободување,...