Контакт

Актуелно

Европа4 часа

Турската фудбалска легенда: „Ве молам во име на Бога, овде луѓе умираат“

Светот е потресен по веста за разорниот земјотрес кој ја погоди јужна Турција. Легендарниот турски фудбалски голман, Волкан Демирел, кој...

Македонија4 часа

(Видео) Се скрши кран за дваесеткатниците кај „Холидеј ин”, парче летна до „Соравија”

Со силен тресок, попладнево се скршил еден од крановите со кои се градат дваесеткатниците на паркингот спроти хотелот „Холидеј ин”...

Свет6 часа

Над 35 земјотреси ја стресоа Турција по двата разорни

Над 35 земјотреси се регистрирани во последните три часа по вториот разорен земјотрес од 7,5 степени, што ги погодија Турција...

Македонија7 часа

Приватните превозници не знаат кога ќе почнат со превоз на патници: Блокади нема да има

Приватните превозници и градоначалничката на град Скопје не најдоа решение за превозот во градот. По четиричасовна средба, констатацијата е дека...

Свет7 часа

Може ли да се превиди земјотрес? Холанѓанец ја објавил катастрофата на „Твитер“ пред три дена

Во случајот со разорниот земјотрес што утринава ја погоди Турција прогнозата на европски истражувач се покажа точна. Научникот Френк Хугербитс...