Контакт

Актуелно

Македонија21 минута

Македонските граѓани, сепак, ќе може да патуваат со личните карти со старото име во БиХ, информираше Бојмацалиев

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, оствари телефонски разговор со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Ненад...

Македонија2 часа

Ешерихија коли се појави кај фонтаната во парк: „Сакаме да ја подигнеме свеста дека во Скопје нема јавни тоалети“

Во утринските часови во градскиот парк кај фонтаната ,,Лотос“ имаше уште една од повеќето предвидени герила-акции од уметникот Озбек Ајваз....

Свет3 часа

Путин: Силите за специјални операции се способни да ги бранат руските интереси каде било во светот

Рускиот претседател Владимир Путин истакна дека Русија ќе продолжи да ги зајакнува силите за специјални операции и да ги опремува...

Црна хроника3 часа

Казни за 135 возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...

Сервисни информации4 часа

Без струја делови од неколку скопски општини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат: Од 09:00 до 13:00 часот, дел од ул.Црвена...