Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Натепани три лица во својот дом во Илинден поради долг

Три лица биле натепани во својот дом во населбата Илинден поради долг. Нападот доцна синоќа го извршиле С. В. (21), П....

Регион5 часа

Напнато на самитот Брдо-Бриони: Османи и Џаферовиќ го нападнале Вучиќ

Самитот Брдо-Бриони стана напнат на самиот почеток, пренесуваат српските медиуми. Како што неофицијално дознава „Новости“, косовскиот претседател Вјоса Османи и...

Македонија6 часа

Само 6 хоспитализирани со Ковид-19 за 24 часа, се намалува бројот на пациенти во скопските ковид-центри

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 6 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 204 лица...

Свет8 часа

Тројца убиени во напад со нож на железничка станица во Русија

Најмалку три лица се убиени утрово во напад со нож во близина на железничка станица во рускиот град Екатиринбург, пренесе...

Македонија9 часа

Спасовски се вакцинираше против Ковид-19

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска во вакциналниот пункт во Куманово се вакцинираше против Ковид-19 со вакцината на „Синофарм“....