Контакт

Актуелно

Македонија58 минути

Заев и Ципрас утре ќе бидат предложени за Нобеловата награда за мир

Добитничката на Нобеловата награда за мир, во 2015 година, Уидед Бушамауи ќе ги предложи грчкиот и македонскиот премиер, Алексис Ципрас и...

Црна хроника2 часа

Пронајдена марихуана во автомобил, две лица приведени

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи од Тетово на локалниот пат што ги поврзува тетовските села Челопек и Стримница...

Македонија3 часа

Над 1 000 деца годишно поминуваат низ судските лавиринти

1 583 деца биле повикани во полициските станици во 2017 година поради разни причини.Од нив, 38% (или 596) деца го...

Македонија4 часа

Прочистувачи на воздух во сите средни училишта во Скопје

Сите средни училишта во Скопје денеска ќе добијат прочистувачи на воздух. Градоначалникот Петре Шилегов рече дека секоја училница во 23...

Европа4 часа

Евакуиран супермаркет во Британија поради сомнителен пакет

Британската полиција го евакуираше супермаркет „Асда” во Клемсфорд, во јужниот дел на Британија, откако бил пронајден сомнителен пакет. Од страна...