Контакт

Актуелно

Свет46 минути

САД, Франција, Германија и Австрија: Рано е за признавање на Палестина

САД, Франција, Германија и Австрија порачаа дека се уште нема услови за признавање на Палестина и дека е потребно да...

Македонија51 минута

Добивме уверувње од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе останат посветени на европскиот пат, рече Ескобар

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за...

Црна хроника1 час

Скопјанец ги нападнал сопругата и малолетната ќерка, па кршел по дома

Полицијата вчера го приведе Ѓ.Р.(44) од Скопје, затоа што околу 11.00 часот во семејниот дом на подрачје на општина Аеродром...

Македонија2 часа

ДИК: Одѕивот до 15 часот е 34,87 отсто

До 15 чaсот од вкупно запишани 4.514 гласачи на седумте избирачките места гласале 1.574, односно 34.87 отсто, објави Државната изборна...

Црна хроника5 часа

Прегазена велешанка, со тешки повреди пренесена во болница

Вчера околу 17.05 часот во СВР Велес било пријавено дека на улицата „Димитар Влахов“ во Велес, патничко возило „фолксваген кеди“...