Контакт

Актуелно

Македонија36 минути

Силно невреме со дожд и ветер го зафати Скопје

Силно невреме со поројни дождови го зафати Скопскиот Регион. Отежнат е сообраќајот и на автопатот Тетово – Скопје, а возилата...

Регион1 час

Најголем број на смртни случаи во Србија за еден ден: 11 починати, 309 лица позитивни

Од последниот извештај во Србија тестирани се примероци од 8.102 лица, од кои 309 се позитивни на коронавирус. Единаесет лица...

Европа2 часа

Меркел по критиките почна да носи маска

Германската канцеларка, Ангела Меркел, почна да носи заштитна маска во јавноста, откако беше цел на критики поради тоа што не...

Свет2 часа

Во продажба милиони здравствени производи со фалсификувани маркици на ЕУ

Агенцијата за борба против измамите на Европската Унија (ОЛАФ) запленила милиони здравствени производи со фалсификувани сертификати на ЕУ додека криминалците...

Македонија4 часа

ДУИ: Три години нула данок за секој кој за првпат се вработува на возраст под 35 години

Kандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери, во паркот Чаир оствари средба со младите каде ги откри младинските политики и...