Контакт

Актуелно

Македонија10 часа

Дескоска: Пред разрешувањето Јанева испратила барање за буџет на СЈО

Катица Јанева пред да биде разрешена испратила барање за буџет за Специјалното јавно обвнителство, изјави министерката за правда Рената Дескоска,...

Македонија10 часа

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со меѓусебни обвинувања за јапонските цреши

Владејачкиот СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ си упатија меѓусебни обвинувања за сечата и заболувањето на јапонските цреши. Од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека...

Црна хроника11 час

Кривична за хирург од Битола чијашто пациентка починала од внатрешно крвавење

СВР Битола поднесе кривична пријава против О.А.(62) од Битола, хирург во Клиничка болница Битола, поради постоење основи на сомнение за...

Црна хроника11 час

Хаос на „Партизанска“: Двајца скопјани се тепале, трето лице се заканувало со пиштол

На улицата Партизанска вчера бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца скопјани на возраст од 61...

Свет13 часа

(Видео) Земјоделците го блокираа Хамбург со 4.000 трактори

Германските земјоделци ги преплавија градските улици со илјадници трактори во знак на протест против новите регулативи за животната средина. Тие...