Контакт

Актуелно

Свет5 часа

(Видео) Светските метрополи како градови на духови за време на пандемијата

Пандемијата со коронавирусот ги испразни светските метрополи, каде властите апелираа или законски го ограничија движењето на граѓаните, со цел да...

Спорт5 часа

Олимпијадата е одложена – кој ќе ги покрие трошоците?

Првиот човек на Организациониот одбор на Олимписките игри во Токио Јоширо Моро рекол дека нема да им биде лесно на...

Регион6 часа

Албанија испраќа тим лекари во Италија, Рама порача: „Денес сите сме Италијанци“

Албанија испрати 30 лекари и медицински сестри денеска за да и помогнат на Италија, најтешко погодената земја во Европа во...

Регион7 часа

Во Србија 131 нови случаи на коронавирус, самоизолацијата продолжена на 4 недели

Во Србија денеска до 15 часот, потврдени се 131 нови случаи на коронавирус, со што вкупниот број на заболени изнесува...

Свет7 часа

(Видео) Болница на вода – американски воен брод отплови кон Њујорк

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе ја испрати воената брод-болница на патување во Њујорк за да потенцира дека федералните власти...