Контакт

Актуелно

Европа15 минути

Париз и Марсеј прогласени за ризични зони поради коронавирусот

Шефот на француската државна здравствена служба изјави дека Париз и Марсеј се прогласени за ризични зони поради коронавирусот, откако властите...

Европа23 минути

Европска Унија постигна договор сo „Астразенека“: купува 300 милиони дози вакцина против „Ковид-19“

Европската комисија денеска соопшти дека постигнала договор со британската компанија „Астразенека“ за набавка на најмалку 300 милиони дози од нејзината...

Економија1 час

НБРМ: По укинувањето на дозволата за „Еуростандард“, банкарскиот систем останува стабилен

И по укинувањето на дозволата за основање и работење на „Еуростандард банка“ АД Скопје, граѓаните треба да бидат спокојни –...

Македонија2 часа

Богоевски: Левица има повеќе од 30.000 евра во пропаднатата банка „Еуростандард“

Поранешниот пратеник во Собранието Павле Богоевски на својот профил на Фејсбук напиша дека партијата Левица има повеќе од 30.000 евра...

Свет2 часа

Коронавирусот може да се пренесе преку дишење, тврдат научници од Флорида

Група научници од Универзитетот во Флорида успеале да изолираат жив примерок од коронавирус од аеросоли што ги собрале од пациенти...