Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Могерини: За Западен Балкан на Советот на ЕУ во декември

Шефицата на дипломатијата на ЕУ, Федерика Могерини, најави дека министрите за надворешни работи на следниот состанок на Советот на ЕУ...

Спорт5 часа

Карлос Госн, претседателот на „Рено“ и „Нисан“, уапсен во Јапонија

Претседателот на Нисан Мотор групацијата (каде што е и францускиот производител Рено), Карлос Госн беше уапсен во понеделникот поради финансиска...

Македонија6 часа

Вградено второто вештачко срце во Клиничката болница „Аџибадем Систина“

Второ целосно вештачко срце е вградено во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во Скопје. Со оглед на исклучително тешката и ретка...

Македонија7 часа

АД ЕЛЕМ: Понудивме пумпи за обезбедување кислород на загрозената локација, нивото е 17 сантиметри над границата

Во врска со проблемот со загрозувањето на плашицата во Студенчишки Канал, АД ЕЛЕМ информира дека како имател на водостопанска дозвола,...

Македонија9 часа

Битолскиот суд донесе пресуда против базен поради дискриминација на Роми

Основниот суд во Битола донесе пресуда против еден базен во градот поради директна дискриминација на еден Ром со тоа што...