Контакт

Актуелно

Македонија6 часа

Плакати „Се бара Груевски“ излепени во Унгарија

Плакати на кои пишува „Се бара Груевски – Владата е подготвена да прими уште еден осуден криминалец“ излепила опозициската партија...

Свет8 часа

Поранешен нацистички чувар: Не знаев дека убиваат луѓе во логорот

Некогашниот чувар во нацистичкиот концентрационен логор „Штутхоф“, кој се товари по стотина точки за соучесништво во убиства, сведочеше пред судот...

Македонија8 часа

(Видео) Шешељ: Груевски преку Србија премина во Унгарија

Никола Груевски преку Србија премина во Унгарија, а четнички баојнети го обезбедуваа до Хоргош, изјави Војислав Шешељ во емисијата „После...

Македонија9 часа

Новата пратеничка група: Гневот поради еден случај да не се исфрла врз други

Гневот поради еден случај не смее да се исфрла врз други, реагира преку соопштение новата независна пратеничка група во врска...

Македонија9 часа

Борисов: Бугарскиот пасош на Груевски е лажна вест

Експремиерот Никола Груевски ниту побарал, ниту, пак, бугарската страна му издала пасош, изјави бугарскиот премиер, Бојко Борисов, за време на...