Контакт

Актуелно

Хасан Рохани, Доналд Трамп Хасан Рохани, Доналд Трамп
Свет7 минути

Рохани: Делувањата на Белата куќа се ментално ретардирани

Советникот за национална безбедност во Белата куќа, Џон Болтон, по воведувањето на новите американски санкции против Иран, рече дека Вашингтон...

Македонија26 минути

Финансиска полиција: Постојат сомневања за криумчарење на стока и царинска измама

Финансиската полиција вели дека акцијата во Љуботен се спроведува поради сомнение за сторени кривични дела криумчарење со акцизна стока и...

Регион2 часа

Албанската опозиција го потврди ставот за бојкот на изборите

Обединетата албанска опозиција не ја признава одлуката на албанскиот изборен колегиум, којшто не ја уважи уредбата на претседателот Илир Мета...

Европа2 часа

Џонсон: Брегзит во октомври, со или без договор

Поранешниот шеф на британската дипломатија, Борис Џонсон, кој се смета за фаворит во трката за наследник на премиерката, Тереза Меј,...

Вардар, Скопје, МТВ Вардар, Скопје, МТВ
Македонија3 часа

Сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во...