Контакт

Актуелно

Македонија15 часа

(Видео) ДУИ се oткажа од дискусија, законот за судски совет донесен без расправа

Собранието го донесе законот за судскиот совет без расправа, на барање на претседателот на Собранието, Талат Џафери, кој посочи дека...

Црна хроника16 часа

Во нива пронајдени гранати, рачни бомби и ракетен фрлач

Гранати, рачни бомби, куршуми и ракетен фрлач биле пронајдени вчера во нива во селото Матејче. Како што јави полицијата, во...

Македонија17 часа

Поради предистрагата за Бучковски во СЈО, неизвесно е дали ќе сведочи во „Маѓар телеком“

На денешното судско рочиште за случајот „Маѓар телеком“ на СЈО, адвокатите на одбраната уште еднаш побараа експремиерот Владо Бучковски да сведочи во...

Црна хроника17 часа

Обвинителството бара притвор за возачот осомничен дека усмрти полицаец

Кумановското јавно обвинителство побара притвор за возачот кој е осомничен дека усмрти полицаец. За настанот е отворена истрага, а возачот...

Македонија17 часа

Судот тврди дека по одлуката на Ријасетот, Бузаку е назначен за реис

Граѓанскиот суд констатирал дека актуелниот реис Сулејман Реџепи во март годинава поднел неотповиклива оставка по што Ријасетот на ИВЗ одржал...