Контакт

Актуелно

Црна хроника33 минути

Сообраќајка во Арачиново – загина 22-годишен мотоциклист, а сопатникот е тешко повреден

Вчера во селото Арачиново, Скопско, се случи сообраќајна незгода во која почина 22-годишно момче. Како што јавија од МВР, несреќата...

Забава35 минути

Пласидо Доминго „жали“ поради сексуалното вознемирување

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“...

Македонија52 минути

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на Борис Трајковски

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље...

Европа1 час

Во Италија откриен првиот човек кој заболел од коронавирусот

Во Италија сѐ уште не е идентификуван т.н. „нулти пациент“, кој всушност го донел вирусот, но откриен е првиот заразен....

Регион2 часа

Во Албанија регистрирана првата жртва од свински грип

Во Албанија е регистрирана првата жртва од свински грип, а уште четири лица се заразени од вирусот АХ1Н1.  Починал 45-годишен...