Контакт

Актуелно

Македонија35 минути

(Видео) Ристоска: Постапките на СЈО не се доведени во прашање

Стоиме зад работата што сме ја завршиле до сега. Ве уверувам дека сите постапки за кои има обвинителни акти и...

Економија1 час

УЈП: До 15 јули скенирани повеќе од 2,9 милиони фискални сметки

Управата за јавни приходи информира дека од 1 јули 2019 година, кога почна реализацијата на мерката поврат на 15 %...

Спорт2 часа

Надал во финалето навивал за Ѓоковиќ

Рафаел Надал навивал за Новак Ѓоковиќ против Роџер Федерер во финалето на Вимблдон, им открил на шпанските медиуми Тони Надал....

Македонија2 часа

(Видео) Мицкоски: Нема да одам на лидерска средба на која предвремени избори не се тема

Не ја гледам потребата да присуствувам на лидерска средба на која ќе се разговара за сè, освен за датум за...

Регион3 часа

Грчките метеоролози со вонредно предупредување за опасност од ново невреме

Постои опасност Грција да биде зафатена од ново невреме проследено со силни врнежи од дожд, а на некои места и...