Контакт

Актуелно

Свет6 часа

Смртни казни за шест лица поради тероризам во Египет

Египетскиот суд им досуди смртна казна на шест лица обвинети за терористички напади во Кердаси, во близина на познатите пирамиди...

Македонија6 часа

Нов пожар кај Велеполе кон Кондово и Свиларе, гори борова шума

Нов пожар избувна вечерва спроти скопското село Љубин кај местото Велеполе, меѓу селата Кондово и Свиларе. Гори борова шума. Противпожарната...

Регион8 часа

Синдикатот најавува целодневен штрајк на приштинскиот аеродром

Независниот синдикат на вработените најави целодневен штрајк на приштинскиот аеродром в среда, 21 август. Вработените на аеродромот денеска штрајкуваа еден...

Регион9 часа

Харадинај и Ахмети предизборно ќе коалицираат

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), премиерот во оставка Рамуш Харадинај, и претседателот на Социјалдемократската партија на Косово...

Црна хроника10 часа

Дебранка го пријавила поранешниот сопруг за инцест

МВР информира дека вчера во 15:15 часот во Полициската станица Дебар 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14.07. до...