Контакт

Актуелно

Црна хроника29 минути

На домашна забава во Радишани, скопјанец починал од струен удар

Во 23.43 часот во СВР Скопје било пријавено дека на домашна забава во Радишани, скопско, од струен удар починал Љ.Љ.(19)...

Македонија2 часа

Полицаец од Скопје го оставил полициското куче еден и пол час во паркиран автомобил, животното се задушило

Полицаец од Скопје го оставил полициското куче во паркиран автомобил, при што животното се задушило и пцовисало. Против него ќе...

Економија2 часа

Потпишан договор за заем од 26,4 милиони евра од ЕБОР за зајакнување на електропреносната мрежа

Во Владата денеска е потпишан договор за заем од 26,4 милиони евра помеѓу Европската банка за обнова и развој (ЕБОР)...

Регион3 часа

Maж во Хрватска им се заканувал на луѓе на улица со нож, па му се слошило и починал

Психички растроен маж, вооружен со нож, им се заканувал на луѓе во  Гарешница, Хрватска. Според соопштението, полицијата утрово во 07:10...

Свет3 часа

„Те следам, малечка“: првата порака на Бајден до Камала Харис по повлекувањето од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден ѝ се обрати на Камала Харис преку конференциски повик за време на нејзиниот состанок со персоналот...