Контакт

Актуелно

Европа8 минути

(Видео) Потресни сведоштва на украинските деца кои беа вратени од Русија

Група украински деца кои руските власти ги киднапирале и со месеци ги држеле во кампови се ослободени и вратени дома,...

Македонија2 часа

Интервју со професор Горан Ајдински: УКИМ заслужува многу повеќе

Професоре Ајдински, Вие сте познат во универзитетскатa и во пошироката јавност како успешен декан во два мандата на еден од...

Македонија2 часа

МВР потврди дека битолчанец испил течност во кафуле и му се слошило, сестра му го пријавила случајот

Полицијата соопшти дека на 21.3.2023, околу 15.30 часот, во СВР Битола, Л. Б. од Битола пријавила дека на нејзиниот брат...

Македонија4 часа

Културните работници го кренаа гласот: бараат повисоки плати и еднаков третман по теркот на вработените во финансии

Пред Министерството за финансии денеска на протести излегоа вработените од Министерството за култура, Управата за заштита на културното наследство и...

Македонија5 часа

Ковачевски до Бугарија: Да постапите по пресудите од Европскиот суд

Премиерот Димитар Ковачевски ја повика Бугарија да ги почитува пресудите на Европскиот суд за човекови права, во кои е утврдено...