Контакт

Актуелно

Македонија24 минути

(Видео) Митрески: ВМРО-ДПМНЕ се единствена опозиција која ги тргна итерпелациите кои самата ги поднесе

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески истакна дека ВМРО-ДПМНЕ се однесува незрело, и дека тие се единствена опозиција...

Европа2 часа

Шведска може да воведе построги мерки доколку се зголеми притисокот врз болниците

Шведската влада предупреди на нови и построги мерки доколку луѓето продолжат да ги игнорираат постојните ограничувања и препораки во пандемијата...

Црна хроника3 часа

Силувана малолетничка во Радовиш

26-годишно лице од Радовиш, вечерта помеѓу 20 и 21 април, извршило обљуба врз малолетничка од истиот град, известува Министерството за...

Македонија4 часа

Собранието донесе одлука за прогласување кризна состојба на дел од територијата на државата

Со 92 гласа „за“, ниту еден воздржан или против, пратениците во Собранието ја донесоа одлуката за прогласување кризна состојба на...

Црна хроника6 часа

Гостиварка натепала маж, а во полиција лажно пријавила дека тој ја малтретирал

Дваесет и двегодишна гостиварка натепала маж, а во полиција лажно пријавија дека тој ја малтретирал. Според информациите од Основното јавно...